truck-truck
truck-truck
truck-truck
previous arrow
next arrow

Bezpieczeńswo

Systemy gaśnicze Novec1230 – PRE-ENGINEERED

Fireboy-Xintex jest liderem wśród producentów systemów gaśniczych. Swoją pozycję firma zawdzięcza wykorzystaniu gazu Novec1230. Jest on bardzo efektywny w gaszeniu pożarów Klasy C, czyli pożarów osprzętu elektrycznego, który znajduje się, m.in. w maszynowniach jachtów. Systemy gaśnicze wykorzystujące Novec1230 dzielą się na dwa typy: pre-engineered i engineered.

Czujniki tlenku węgla

Systemy wykrywania tlenku węgla CO Fireboy-Xintex. Profesjonalne, certyfikowane czujki tlenku węgla CMD5-MB oraz CMD5-MD stosowane są na jachtach oraz jednostkach roboczych. Model CMD5-MDI/MBI posiada wyłącznik generatora, uaktywniający się w przypadku wykrycia oparów tlenku węgla na łodzi. Czujki CO są proste w montażu i obsłudze. Posiadają certyfikaty wymagane na łodziach rekreacyjnych, używanych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Systemy detekcji pożaru

W system detekcji pożaru powinny być wyposażone nie tylko budynki, ale również jachty. Rozwiązania dla statków ma w swojej ofercie Fireboy-Xintex – mogą być one używane zarówno na jachtach rekreacyjnych do długości do 24 m, jak i na jednostkach klasyfikowanych i jachtach powyżej długości 24 m. Ponadto systemy detekcji pożaru marki Fireboy-Xintex mają atesty: FM, USCG, CE, RINA, BV, MED, PRS.